fbpx
NYNÍ NOVĚ: případové studie našeho SEO!
Číst případové studie

Pokročilý rádce pro Linkbuilding - Úvod7 min čtení

Kategorie: Linkbuilding, SEO

Aktualizováno: 20.12.2018

(The Advcanced Guide to Link Building)

Napsali Neil Patel a Brian Dean

 

Jak na to?

Když jsem zveřejnil The Advanced Guide to SEO (Pokročilý rádce pro SEO), abych pomohl lidem zlepšit jejich SEO, byl jsem ohromen odezvou. Brzo po vydání rádce jsem si uvědomil, že nejdůležitější, ale také nejnáročnější část SEO – linkbuilding – nebyla dostatečně podrobná ani aktuální. Nikoli nadále. Najdete zde hodnotný, hluboký zdroj informací o linkbuildingu. Jinými slovy, nic neskrývám. Od „Guest Postingu“ až po „PR Funneling“ se zde naučíte, jak dělat všechny efektivní linkbuildingové techniky na světě.

 

Pro koho je tento rádce vhodný?

Pokud byl váš web zasažen Pandou a Penguinem a sháníte nějakou inspiraci současných metod linkbuildingu, pak jste na správném místě. Pokud už máte po krk rad typu „tiskové zprávy“ a „sociální sítě“, pak čtěte dál. Pokud hledáte konkrétní zdroje, kde můžete umístit zpětný odkaz ještě dnes, pak si tento guide zamilujete. Ať už provozujete partnerský web nebo jste gigantem e-commerce, určitě se zde dozvíte něco nového, co podpoří vaše podnikání.

Jak toho využijete?

„The Advanced Guide to Link Building“ vám může sloužit jako švédský stůl all inclusive. Pokud máte pocit, že vše děláte správně -- a chcete se jen naučit pár nových technik -- zaměřte se v tomto rádci pouze na to, co vám není jasné. Jsem si jistý, že zde najdete pár nových zbraní do vašeho arzenálu. Jestli znáte jen základy současného SEO -- ale chcete si prohloubit vaše znalosti -- pak byste měli číst kapitolu po kapitole.

 

Kapitola 1          NOVÁ ÉRA LINK BUILDINGU

Zapomeňte na všechno, co jste o linkbuildingu četli, a zároveň to bylo publikováno před 24. dubnem 2012. Google aktualizace Penguin 2.0 změnila svět SEO. Ptáte se jak? Bleskově vás provedu historií SEO a předložím vám schéma pro linkbuilding v aktuálním bouřlivém SEO prostředí. Především vám ukážu, jak proaktivně chránit vaše stránky proti aktualizacím Google algoritmů, které jsou stále běžnější… a častější.

 

Kapitola 2           HONBA ZA IDEÁLNÍM ODKAZEM

Nyní je čas naučit se správnému stanovení potenciální síly konkrétního odkazu. Zatímco co byla SEO komunita posedlá aktualizacemi, Google pomalu změnil způsob, jakým vyhodnocuje sílu odkazu. Ať už využíváte jakékoliv techniky SEO („white hat“ / „black hat“ / „gray hat“), tuhle kapitolu si prostě musíte přečíst.

 

Kapitola 3           LINK BUILDING EPICKÉHO OBSAHU

Základem každé skvělé webové stránky je skvělý obsah. Jedna z největších chyb, kterých se lidé v SEO dopouštějí, je, že se soustředí pouze na tvorbu odkazů na rozdíl od obsahu, na který odkazují. Když budete vytvářet šokující, zemí otřásající obsah, pak je linkbuilding hračka. Epický obsah také otevírá dveře pro budování vztahů s vlivnými osobami ve vašem oboru. Stejně jako vše v podnikání, vytváření obsahů za účelem zpětných odkazů má svá pravidla. V páté kapitole vám ukážu, jak vytvářet obsah, který přiměje lidi diskutovat (a odkazovat na něj)!

 

Kapitola 4           ZPĚTNÉ ODKAZY

Ne všechny odkazy musí být získány protekcí nebo kvůli převratnému obsahu. Zde vám ukážu svou tajnou skrýš autoritních webů, ze kterých můžete získat odkaz během několika minut. Podobné odkazy sice nebudou tvořit kostru vašeho profilu, ale pomohou vám s budováním pozic ve výsledcích vyhledávání.

 

Kapitola 5           ZPĚTNÉ ODKAZY Z WEBŮ .EDU A .GOV

Svatý grál linkbuildingu, domény .edu a .gov, jsou jedněmi z nejdůvěryhodnějších a nejautoritativnějších webů na internetu. Získejte z nich odkazy na váš web a vaše konkurence pukne závistí. Bohužel, tyto odkazy jdou jen těžko získat bez spamování. V této části vám ukážu prověřené White Hat strategie, které vám pomohou získat odkazy z těchto domén.

 

Kapitola 6           LINK BUILDING ZALOŽENÝ NA VZTAZÍCH

Už jste to určitě slyšeli: „Nebuduj odkazy, buduj vztahy.“ Téměř všichni se v SEO shodují v tom, že nejlepší cestou pro budování odkazů z autoritativních webů je vztah s lidmi, kteří je provozují. Má to ale jeden problém: nikdo vám neřekl jak vztahy navázat. Ukáži vám, jak vytvořit trvalý vztah s majiteli autoritních webů… aniž byste působili vtíravě. Také vám ukáži, jak použít nástroje jako Buzzstream, abyste na své nové přátele nezapomněli.

 

Kapitola 7           BROKEN LINK BUILDING

Hledáte White Hat linkbuilding, který se skutečně vyplatí? To budete Broken Linkbuilding milovat. Jde o strategii budování zpětných odkazů, která po dlouhé době zažila obrovský comeback. Naučíte se, jak rychle najít stovky cílů, identifikovat nefunkční odkazy a oslovit majitele webů. Abyste maximalizovali míru úspěšnosti, poskytnu vám také několik z mých prověřených emailových skriptů.

 

Kapitola 8           POKROČILÝ LINK BUILDING SE SCRAPEBOXEM

ScrapeBox je pro svět linkbuildingu totéž, co švýcarský nůž v zálesákově výbavě. I když je nejčastěji využíván pro Black Hat SEO, může vám pomoci i k efektivnějšímu White Hat. V této kapitole vám vysvětlím, jak dostat ze ScrapeBoxu co nejvíce, včetně možností zefektivnění linkbuildingových strategií, jako například Guest Postingu a Broken Linkbuildingu.

 

Kapitola 9           PŘEMĚNA OBRÁZKŮ VE ZPĚTNÉ ODKAZY

Slova nejsou jediným způsobem, jak získat zpětné odkazy. V této sekci vám ukáži, jak můžete rychle a levně produkovat obrázky vysoké kvality a použít je jako odkazy z autoritních webů (včetně pár nových technik, o kterých jste určitě nikdy neslyšeli). Také vám ukáži můj systém „krok za krokem“ pro získávání co největšího množství těchto odkazů, návštěvnosti z nich a sdílení ze sociálních sítí díky infografikám.

 

Kapitola 10          BLACK BELT GUEST POSTING

Už víte, že Guest Posting je jedním z nejefektivnějších kroků pro budování zpětných odkazů a získávání návštěvnosti cílové skupiny. Ať už jste v této technice noví, nebo jen chcete dostat více z vaší Guest Postingové kampaně, potom je ve vašem zájmu přečíst tuto kapitolu. Vyložil jsem v ní můj systém, se kterým se naučíte, jak hledat příležitosti pro kvalitní Guest Post, jak kultivovat úspěšné Guest Posty a jakým způsobem je publikovat na kterékoli další stránce. Přihodím také několik triků, které udělají z ne příliš zábavného Guest Postingu rychlý a jednoduchý proces.

 

Kapitola 11          FUNNELING PAGERANK

Tato málo známá pokročilá SEO technika je skvělý způsob, jak „nakopnout“ zpětné odkazy z webů s malým PR (page rank). Zde se dozvíte, jak získat více šťávy z odkazů z Pinterestu a dalších autoritních stránek.

 

Kapitola 12          GRAY HAT LINK BUILDING

Patříte mezi lidi, kteří rádi překračují limity? V tom případě vás může zaujmout Gray Hat SEO. A proč vlastně ne? Trošku šedi na jinak čistě bílé kampani může značně urychlit výsledky. Zde se naučíte temná umění plošného linkbuildingu, blogových sítí a placených odkazů. Měli byste mít ale stále na paměti, že se jedná o výrazně rizikovější techniky, než jiné strategie zde popsané. Použití je jen na vlastní nebezpečí.

Naučte se nové strategie pro linkbuilding, počínaje Kapitolou 1: Nová éra Linkbuildingu!

Překlad http://www.quicksprout.com/the-advanced-guide-to-link-building/

 

Zaujal vás tento článek? Podělte se s námi o váš názor a zanechte nám komentář!

Maksym Kovryhin

Komentářů: 0

KOMENTÁŘE

KONTAKTUJTE NÁS

Praha, Pod pekárnami 245/10 | Topranker.cz s.r.o. | IČ: 05395046

>